Slide background

Vairavimo
pažymėjimas

Patirkite malonumą
mokydamiesi vairuoti
automobilį su mumis.
Pažymėjimas Jūsų!

Slide background

Vairavimo
pažymėjimas

Patirkite malonumą
mokydamiesi vairuoti
motociklą su mumis.
Pažymėjimas Jūsų!

Slide background

Vairavimo
pažymėjimas

Patirkite malonumą
mokydamiesi vairuoti
sunkvežimį su mumis.
Pažymėjimas Jūsų!

Apie vairavimo kultūrą ir vairuotojų elgesį kelyje!

Kelių eismo taisyklėse yra parašyta, jog visi eismo dalyviai turi remtis tarpusavio supratimu ir pagarba. Tačiau dauguma pritars, kad dalis vairuotojų šio punkto nežino.
Kelių eismo dalyvius labiausiai pykdo tie, kurie nesilaiko KET ir nežino kas yra vairavimo, bei vairuotojo kultūra.

Yra kelios dažniausiai pasitaikančio piktybiško vairavimo išraiškos – nepraleidimas atsiradus kliūčiai kelyje, pirmumo teisės nepaisymas, tolimųjų šviesų naudojimas, posūkio signalų nerodymas, avarinių situacijų sukėlimas chuliganiškai vairuojant.
Dar viena taip pat opi, dažnai skaudi yra greičio viršijimo problema. Pastaruoju metu, kaip bebūtų keista, pastebima ir itin lėto vairavimo maniera, kuri taip pat nėra leistina KET.

Turėtume žinoti jog išlikti taktiškam svarbu ne tik kelyje – eismas stovėjimo aikštelėse taip pat yra aprašytas KET, todėl ir aikštelėse turi būti paisoma tvarkos ne tik vairuojant, bet ir statant automobilį. Jau anekdotu yra tapę vaizdeliai kai nauji, grėsmingai atrodantys automobiliai stovi neįgaliųjų ženklu pažymėtose vietose. Galbūt toks automobilis ir sukelia kažkam kažkokių negalavimų… .

Taip pat labai svarbus dalykas, už kurį daugelis vairuotojų jau paplonino pinigines – naudojimasis mobiliuoju telefonu. Pagal KET kalbėti mobiliuoju telefonu galima tik sustojus (aikštelėje ar šalikelėje) ir išjungus automobilio variklį. Kiek esate tokių sąžiningų vairuotojų pastebėję?!

Pastaruoju metu labai pastebimas ir toks reiškinys kai pradėjus mirksėti žaliam šviesoforo signalui, dauguma vairuotojų net nebando lėtinti greičio bet atvirkščiai, spusteli akseleratoriaus pedalą ir skuba įvažiuoti į sankryžą.
Nėra blogai, jei spėjama įvažiuoti į sankryžą degant žaliam šviesoforo signalui. Tačiau, kaip taisyklė, iš paskos dar būtinai skuba 1-2 vairuotojai, kurie įvažiuoja į sankryžą degant geltonam arba net raudonam šviesoforo signalui. Tai pastebima ypatingai piko metu. Svarbu yra žinoti, kad už važiavimą esant draudžiamam šviesoforo signalui gresia bauda arba vairuotojo pažymėjimo atėmimas iki 6 mėn.

Daugelyje kitų Europos valstybių labai jaučiama kultūros ir temperamento įtaka vairavimui, savitas ir vairuotojų atsakomybės jausmas. Negalima teigti kad lietuviai neatsakingi, tačiau pastebima, kad supratimo nelabai daug.

Remkimės šiuo nežymiu punktu KET knygelės pradžioje – gerbkime, supraskime ir saugokime vieni kitus kelyje!

P
 • Papildomi važiavimai

  Jūsų prekių krepšelis tuščias
  Eiti į prekių puslapį

 • Šiaulių darbo rinkos mokymo centras
  Įmonės kodas: 144132264
  PVM kodas: LT441322610

 • Dvaro g. 144A, LT-76199 Šiauliai
  Tel. (8-41) 524722
  Tel./faks. (8-41) 524724
  el. paštas: siauliai@mokymocentras.lt

 • AB SEB bankas, banko kodas 70440
  A/s LT027044060007787513
  AB Swedbank, banko kodas 73000
  A/s LT897300010129615577

 • © VšĮ Šiaulių darbo rinkos mokymo centras